Basin bülteni


o.ogren-sen.com > Coğrafya > Bülten

BASIN BÜLTENİAyrıntılı bilgi:

Esra Taşlıyük esrat@praktif.com.tr 0212 – 275 05 25 / 0533 – 692 02 53


CeBIT Bilişim Eurasia iş fuarı olarak algılanmayı başardı

Bilişim sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların iş geliştirme ve değişik pazarlara açılma fırsatlarıyla karşılaştığı CeBIT Bilişim Eurasia’da, farklı sektörlerdeki profesyoneller de bilişimi işinde kullanarak verimliliklerini artırmaya yönelik yeni uygulamalar buluyor. Öte yandan teknolojik ürünlerin farklı ülke ve bölgelerde dağıtım ve pazarlamasını yapmak isteyen girişimciler de yeni özelliklere sahip ürünü bulunan katılımcılarla anlaşmalar yapıyor. STK’ların iş birliğiyle ağırlanan yabancı iş örgütü temsilcileri, bakan düzeyinde katılımlarla gerçekleşen toplantılar, farklı ülkelerin iş adamları arasında tesis edilen ikili görüşmelerin damgasını vurduğu fuar, bu yıl daha fazla sayıda beyaz yakalı ziyaretçi ağırlıyor.
İstanbul, 9 Ekim 2008 Avrasya’nın en büyük iş platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 12 Ekim 2008’e kadar TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.
CeBIT Bilişim Eurasia, ziyarete açıldığı ilk üç günde, bilişim alanında iş geliştirenlerle bilişimi işinde kullananların buluşması noktası oldu. Öte yandan teknolojik yeniliğe sahip olan telefon üreticilerinin de boy gösterdiği Dijital Yaşam bölümünde, cihazların yanı sıra bu cihazlar üzerinde çalışan 200’e yakın yeni uygulama sergileniyor. Mobil fatura, vergi ödemeleri gibi hayatı kolaylaştıran örneklerle birlikte pazarlama dünyası için yepyeni reklam uygulamaları, satış otomasyon sistemleri de sergileniyor. Geleceğin mobil iş uygulamaları, gelecekte ulaşılacak İnternet hızı ile oluşacak yeni kullanım alanları da Dijital Yaşam salonlarında ziyaretçilere sunuluyor.
STK iş birlikleriyle çeşitli ülkelerden iş örgütleri ağırlanan fuarda, E-Dönüşüm İcra Kurulu Toplantısı da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti. Fuarın üçüncü gününde ziyaret eden Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, bilişimci iş adamlarıyla bir araya geldi.
TÜTED standında dört ülke ile iş anlaşmaları yapıldı

Mısır Bilişim Teknolojileri, Elektronik ve Yazılım Topluluğu Başkanı Ali El Sharawy, Azerbaycan Bilişim Bakanlığı Bölüm Müdürü İsfendiyar Aliyev, Romanya Bilişim Teknolojileri Derneği Başkan Yardımcısı Horia Gligor ile Türk bilişim sektörünün temsilcileri arasında ikili görüşmeler tesis edilen Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) standı, bu ülkelerle Türkiye arasında yeni iş anlaşmalarına zemin sundu. TÜTED’in davetlisi olarak CeBIT Bilişim Eurasia’ya katılan dünya devi şirketler arasından, dünya Wi-Max pazarında yüzde 26’lık payla lider olan Alvarion şirketi de Türk girişimcilerle yeni iş anlaşmaları yaptı. Genişbant ve kablosuz iletişim alanında dünya lideri olan Alvarion ile yapılan anlaşmaların, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Wi-Max ihalesinin yapılacağını da bu fuarda duyurmasının ardından hız kazandığı belirtiliyor.
Telekomda Gelecek Konferansı” zirve yaptı

Bilişim Zirvesi ’08 kapsamında düzenlenen Telekomda Gelecek Konferansı’nda; TK İkinci Başkanı Galip Zerey’in yönetiminde düzenlenen oturumda, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Avea CEO’su Cüneyt Türktan, Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany ve Vodafone temsilcisi Esen Sirel Ongun, “Telekomda gelecekte nereden para kazanacağız?” konusunu konuştu.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği Başkanı Murat Dikici de bir başka oturumun konuşmacıları oldu. Bakan Yıldırım, Türkiye'de ortalama kalkınma seviyesinin geçtiğimiz beş yılda yüzde 6.4 olduğunu belirtirken “Telekomünikasyon sektörü gelişim oranının kalkınma içerisindeki payı yüzde 21.5 oldu. Demek ki Türkiye, yüzde 6 büyürken, sektör yüzde 21 büyümüş. Bu da Türkiye'nin büyümesinin 4 katı. Zaten eriştiğimiz ciro rakamları da bunu destekliyor. Sektör, 7 milyardan 28 milyar ciroya erişebilmişse sektör bu bunun sağlamasıdır" şeklinde konuştu. Türkiye'de bilgisayar kullanma sayısının 9 milyon civarında olduğunu belirten Bakan Yıldırım, “TÜİK'in hesaplamasına göre bilgisayar okuryazar oranı yüzde 45 seviyesine ulaştı. Yeterli olmamakla beraber, kısa sürede bu seviyeye ulaşmış olmamız bizim 2013 bilgi toplumu hedefine rahatlıkla varacağımızı gösteriyor.” dedi.
Avrasya’nın en büyük Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı: CeBIT Bilişim Eurasia www.cebitbilisim.com

Avrasya’nın en büyük Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bu sene 7 – 12 Ekim 2008 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, “Bilişim Zirvesi” ile aynı çatı altında gerçekleşecektir. CeBIT Bilişim Eurasia, Istanbul’da Deutsche Messe AG (DMAG) ile İnterpro A.Ş. ortaklığında kurulan HİF A.Ş. (Hannover Fairs Interpro Uluslararası Fuarcılık A.Ş) tarafından düzenlenmektedir.


sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Basin bülteni iconBasin bülteni

Basin bülteni iconBasın Bülteni

Basin bülteni iconBasin bülteni

Basin bülteni iconBasın Bülteni No: 2

Basin bülteni iconBasin bülteni

Basin bülteni iconBasın Bülteni 05. 12. 2014

Basin bülteni iconBasın Bülteni 27. 07. 2011

Basin bülteni iconFantasturka basin bülteni

Basin bülteni iconBasın Bülteni 18. 07. 2016

Basin bülteni iconBasin bülteni 23. 06. 2011


öykü
© 2000-2018
kişileri
o.ogren-sen.com