Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu


sayfa1/3
o.ogren-sen.com > öykü > Evraklar
  1   2   3
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN TOPRAKLARININ BİR BÖLÜMÜNE UZUN ZAMANDAN BERİ, CÜR'ETLE VE İSRARALA-TBMMM' DE BİLE "KÜRDİSTAN-KUZEY KÜRDİSTAN" DİYEN VATAN HAİNLERİNE; KANUNΠTAKÎBAT AÇILARAK  BU SÖYLEMLERE MANİ OLUNMASI, MEDYADA BU İHANETİN YAYININA MÜSAADE VE MÜSAMAHA EDİLMEMESİ KANUN UYGULAYICILARININ, SİYASİ PARTİ BAŞKANLARININ, MİLLETVEKİLLERİNİN, HÜKÜMETİN VE CUMHURBAŞKANININ  SORUMLULUKLARI DAİRESİ İÇERİSİNDE DEĞİL MİDİR?

HİÇ BİR REJİMDE VE HİÇ BİR ÜLKEDE; VATANIN BÖLÜNMESİNE KANUNİ HOŞGÖRÜ GÖSTERİLMEZ İKEN; TÜRK DEVLETİNİN ÇÖKERTİLMESİ GAYESİNİN APAÇIK İFADE EDİLMESİNE VE BU MAKSATLA İLE TEŞKİLATLANMAYA, ÇAĞDAŞ DEMOKRASİ,FİKİR HÜRRİYETİ KILIFI İLE DAVRANMAK, VATANIMIZIN BÖLÜNMESİ,DEVLETİMİZİN YIKILMASI İLE SANUÇLANABİLİR.İŞTE APAÇIK BİR İBRET:

baydemir: türkiye’de özerk kürdistan kurulacak

Baydemir: Türkiye'de Özerk Kürdistan kurulacak

DİYARBAKIR

28 Temmuz 2012 Cumartesi 13:26

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürt halkının idari ve siyasi statü istediğini söyledi. Baydemir, "Yegane yol bütün Ortadoğu coğrafyasında, Irak’ta olduğu gibi yada benzeri İran’da da özerk Kürdistan olacaktır, Türkiye’de de özerk Kürdistan olacaktır, Suriye’de de özerk Kürdistan olacaktır" dedi. Sınırların kaldırılıp Avrupa Birliği’ndeki gibi ortak para birimine geçilmesini isteyen Baydemir, özerk Kürdistan’ın başkentlerinin Kamışlı, Diyarbakır, Hewler, Mahabad olduğunu söyledi.
Kaynak: http://www.haberdiyarbakir.com/baydemir-turkiyede-ozerk-kurdistan-kurulacak-52873h/#ixzz22D8jmP9J

karayılan: sınırın ötesi berisi hikaye oldu

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu


BÖLGE

04 Ağustos 2012 Cumartesi 16:08

Murat Karayılan 'artık sınır ötesi sınır berisi de hikayeye dönüşmüştür' dedi.

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan HPG gerillalarının artık Kuzey Kürdistan’da mevzilendiğini ifade ederek Şimdi sınırın 35 km içerisindeki Şemdinli’nin etrafında gerilla vardır. Böylece artık sınır ötesi sınır berisi de hikayeye dönüşmüştürdedi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşanan çatışmaları değerlendiren Karayılan, gerillanın artık birçok yerde vurup orada mevzilenme ve alan hakimiyeti geliştirme gibi bir tarzı esas alacağını ifade eden Karayılan, bütün Botan-Zagros alanında gerillanın hakim olduğunu belirtti

Kaynak: http://www.haberdiyarbakir.com/karayilan-sinirin-otesi-berisi-hikaye-oldu-53001h/#ixzz22aTfvWk9

VATANIN BÖLÜNMESİ SAVUNULAMAZ:

BÖLÜCÜ VATAN HAİNLERİ VE YANDAŞLARI ;TÜRK DEVLETİNİ YIKMAK ,TÜRK VATANINI BÖLÜP ,PARÇALAMAK,TÜRK BAYRAĞINI İNDİRMEK HAYALLERİNE HÜRRİYET, İSYANLARINA İZİN İSTİYORLAR.

SONUNDA; –ZAMAN VE ZEMİN KENDİLERİNCE TAM OLGUNLAŞMIŞ GÖRÜNÜRKEN-MASKELERİ DÜŞTÜ:

  1. YA FEDARASYON(ÖZERKLİK ),YA DAAA!”Diyorlar.

  2. Bu güne kadar ,defalarca Bölücü kürt hareketinin her kademeden sözcüleri,Türkiye de ,şehirlerimizde ,kırsalda silahlandıklarını, eğer özerklik istekleri Türk Devleti ve Türk Milleti tarafıdan kabul edilmez ise, bunu, çok kan dökerek ve silahla gerçekleştireceklerini açıkladılar.

  3. Türk Milleti ;bir Kürt isyanı karşısında kalırsa;ordusu cephelerde, güvenlik güçleri isyanlarla boğuşurken, silahlandıklarını açıklayan Kürt isyancılara karşı ,silahsız ne yapar ?

İşte: “YA FEDARASYON(ÖZERKLİK ),YA DAAA!”Diyorlar

1311977397

Artin Agopyan (APO) / Abdullah Öcalan Öcalan: Demokratik Özerk Kürdistan öneriyorum

Abdullah Öcalan, Kürt meselesinin çözümün gelişmemesi halinde şiddetin artacağı uyarısında bulunarak 'Kan dökülürse bunun sorumlusu biz değil AKP'dir' dedi. Demokratik özerkliğin özgürlük getireceğini ifade eden Öcalan, 'Kürtler için Demokratik Özerk Kürdistan öneriyorum' diye konuştu.
Çözüm gelişmezse şiddet artar


…Öcalan, 'Evet çözüm gelişmezse PKK şiddet potansiyelinin sadece küçük bir kısmını kullanmıştır işte teslim olun falan diye doğrudan üzerlerine gidilirse çatışmalar derinleşir çok güçlü bir savunmaya geçer. ..dedi. 'MART 2008


it-nato-heykeli-onunde Artin Agopyan (APO) / Abdullah Öcalan Öcalan: Bir Haftada Çözebiliriz

20 Temmuz 2011 Çarşamba 14:1233719


Abdullah Öcalan'ın 18 Temmuz pazartesi günü devlet heyetiyle yaptığı görüşmelere ilişkin açıklamalar yaptı.

"
Sorun sürüncemede bırakılırsa, demokratik çözüme gelinmez, silahların susturulması için bize gerekli olanaklar tanınmazsa ne yazık ki bu ***çatışmalar devam eder" diyen Öcalan, Silvan olayına dikkat çekerek "Yarın bunun on katı gelişebilir. Bir günde çok fazla kayıplar da yaşanabilir. Eskisi gibi sadece kırsalda da olmayabilir, şehirlerde de olabilir. Halk bir günde toplanıp Paris'te nasıl Bastil zindanına yürüdüyse Diyarbakır'da da işte o tutukluların olduğu yere yürürse ne yapacaksınız? Bütün bunlar olabilir. Öfke birikmesi var" şeklinde konuştu.

'ÖNEMLİ OLAN ÖZERKLİĞİN İÇİNİ DOLDURMAK'

DTK'nın 14 Temmuz'da ilan ettiği Demokratik Özerkliği değerlendiren Öcalan, "Aslında demokratik özerklik 2005'te ilan edilmişti. Önemli olan bunun içini doldurmaktır, pratik uygulamasını yapmaktır. İlandan ziyade pratikleşmesi önemlidir. Pratikleşmedikten sonra ilan çok da anlamlı değil. ***Artık pratikleştirme yönünde çalışmalarını yoğunlaştırabilirler" dedi…

Demokratik anayasal çözüm için hızla gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Demokratik anayasal çözüm gelişmezse halkın direnme hakkı vardır. Benim yazdığım ikişer sayfalık protokoller önemlidir. Bu ***protokoller, genelde devletle üzerinde mutabık kaldığımız metinlerdir. Bu protokoller çerçevesinde Hükümet ile görüşülebilir. Hükümet bu protokollere ilişkin yaklaşımını ortaya koyabilir. Nasıl yaklaşıyorlar, ne yapacaklar? Hükümet korkmamalıdır

Baydemir: Türkiye'de Özerk Kürdistan kurulacak
DİYARBAKIR

28 Temmuz 2012 Cumartesi 13:26

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürt halkının idari ve siyasi statü istediğini söyledi. Baydemir, "Yegane yol bütün Ortadoğu coğrafyasında, Irak’ta olduğu gibi yada benzeri İran’da da özerk Kürdistan olacaktır, Türkiye’de de özerk Kürdistan olacaktır, Suriye’de de özerk Kürdistan olacaktır" dedi. Sınırların kaldırılıp Avrupa Birliği’ndeki gibi ortak para birimine geçilmesini isteyen Baydemir,** özerk Kürdistan’ın başkentlerinin Kamışlı, *Diyarbakır, Hewler, Mahabad olduğunu söyledi.


baydemir: türkiye’de özerk kürdistan kurulacak

Baydemir, Suriye’de yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Baydemir, hükümetin komşularla sıfır problem politikasını eleştirerek, "Nasıl olur da sıfır problem olan komşu ülkelerimizle sıfır problem noktasından bugün Suriye Kürdistanı'nın topraklarını bir nevi tampon bölge adı altında işgal politikasına gelmiş bulunuyoruz. Bu nasıl bir cinnet halidir. ..Bu ülkeyi yönetenlere çok açık ve net söylüyorum; 20 milyonu yok sayarak artık dış ve iç siyaset yapmaktan vazgeçmelidir. Kürt’ün sevinci devletin üzüntüsü olmamalıdır. Kürt’ün heyecanı devletin kaygısı olmamalıdır. Eğer böyle olmaya devam ederse kaygımız ve endişemiz o ki, bugünleri de hep beraber arayacağız" dedi.

, Suriye Kürdistanı’nın işgali bir cinnet olacaktır ve Ortadoğu’ya barışı olabildiğince uzaklaştıracaktır. Yegane yol bütün Ortadoğu coğrafyasında, Irak’ta olduğu gibi yada benzeri İran’da da özerk Kürdistan olacaktır, Türkiye’de de özerk Kürdistan olacaktır, Suriye’ye de özerk Kürdistan olacaktır. Bunun başka bir yolu yoktur diye düşünüyorum.

c:\users\hp\desktop\tan_kurt_sorununun_dort_parcada_da_cozulmesi_gereki.jpg

Tan: Kürt sorununun dört parçada da çözülmesi gerekir.

1.AĞUSTOS.2012

BDP Batman İl Örgütü ile DİYADER tarafından düzenlenen panelde konuşan BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan,son dönemde yaşanan sürecin Kürt halkı için kaçırılmaması gereken tarihi bir fırsat olduğunu belirterek, "Bu kadar bedel veren bir halkı ikna etmeden hiç kimse Ortadoğu'da adım atamaz.

. Yeni Ortadoğu'nun ve ona bağlı olarak yenidünya düzeninin şekillenebilmesi için Kürtlerin ikna edilmesi, Kürt sorununun dört parçada da çözülmesi gerekir" dedi…

'Kürt sorununun dört parçada çözülmesi gerekir'

Son dönemlerde yaşanan sürecin Kürt halkı için kaçırılmaması gereken tarihi bir fırsat olduğunu belirten Tan, "Bu kadar bedel veren bir halkı ikna etmeden hiç kimse Ortadoğu'da adım atamaz. Yeni Ortadoğu'nun ve ona bağlı olarak Yenidünya düzeninin şekillenebilmesi için Kürtlerin ikna edilmesi, Kürt sorununun dört parçada da çözülmesi gerekir" dedi. Suriye'de de mevcut rejimin devam edilirliğinin mümkün olmadığını belirten Tan, "Birleşmiş Milletlerin raporuna göre Suriye'de son bir yıl içerisinde 18 bin insanın öldürüldüğü biliniyor. Buna rağmen her yer yakılıp yıkılmadan, ölümler artmadan herhangi bir müdahalede bulunulmuyor. Peki, şimdi soru şu; Kürtler ne olacak? Suriye'de şuan kimliği bile olmayan Kürtler var. Suriye'deki Kürtler bu durumu artık kabul edecek pozisyonda değildir. Söz konusu yenidünya ve Ortadoğu düzeninde Suriye'deki Kürtler de tıpkı Irak'takiler gibi tüm haklarını elde edecektir" dedi.

'Başbakan'ın söyledikleri boş laf'

"Oysa şimdi ne Suriye ne de Türkiye Kürtlere haklarını vermeye yanaşmıyorlar. Kürtler bunu da kabul etmeyeceklerdir" diyen Tan, Kürtlerin PYD çatısı altında birleşerek, "Haklarımız verilene kadar mücadele edeceğiz" dediğini aktararak, Kürtlerin Suriye'den ayrılarak bağımsız bir devlet kurma gibi bir planlarının da olmadığını söyledi. Tan, “Şimdi Başbakan'a soruyorum; Sen neye karşısın? Kime karşısın?" şeklinde konuştu. Başbakanın bütün söylediklerinin boş laflardan ibaret olduğunu belirten Tan, "Kürtler demokrasi, insan hakları, kardeşlik isterken Başbakan hala bağırıp çağırıyorsa söyledikleri boş laftır. 20 bin asker ve polisle Diyarbakır'da 14 Temmuz direnişini engelleyemedin, Suriye'deki halk hareketini mi engelleyeceksin?" şeklinde konuştu. Diha

beschreibung: beschreibung: beschreibung: beschreibung: beschreibung: beschreibung: aysel tuğluk: kötü şeyler olacak

Kaynak: http://www.haberdiyarbakir.com/baydemir-turkiyede-ozerk-kurdistan-kurulacak-52873h/#ixzz22D8jmP9J

  1   2   3

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu iconYeni-eski, Mİkro-makro, fragman-büTÜN, CİNSİyet-cinselliK, beden-toplumsallik...

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu icon1. kktc cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı oldu

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu iconAraştırmalar sonucunda çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı oldu

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu iconDowAksa’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Kut oldu

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu icon2014 yılında ödeme terminali satışlarında tüm dünyada pazar lideri Ingenico Group oldu

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu iconFranchise & More tarafından yönetilen franchise com tr internet sitesi,...

Karayılan: Sınırın ötesi berisi hikaye oldu iconBritish American Tobacco’nun ilk Tьrk Genel Mьdьrь Gцkhan Bilgiз oldu
Цzel Mь?terilerden Sorumlu Ьlke Direktцrь olarak gцrev yapm??t?r. Bu dцnemde ?irketin pazar pay? yьzde 8 artarken, sat??lar yьzde...


öykü
© 2000-2018
kişileri
o.ogren-sen.com