TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam


o.ogren-sen.com > Sanat > Evraklar
TELSİM – FODER

Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam

FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. AMAÇ:

Telsim ve FODER işbirliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmalarının amacı; Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak, çocukların fotoğraf çalışmalarını desteklemek ve iklim değişiklikleri, kuraklık, nüfus artışı gibi faklı nedenlerle Kıbrıs’ta azalan su kaynaklarını ve suyun hayatımızdaki önemine ilişkin farkındalık yaratmaktır.
2. KONU: Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam: ”. Fotoğraf makinesi veya cep telefonu ile farklı fotoğraf teknikleri kullanılmak suretiyle; denizi yansıtan karelerimizden boşa akan su kaynaklarına, yerdeki minik bir su birikintisinden kahvenin yanında gelen bir bardak suya varıncaya dek, Kıbrıs’ta suyun hayat kaynağı olduğunu fotoğraf karelerine yansıtmak; suyu ve hayatı buluşturan en etkileyici fotoğrafları sanatseverlerle buluşturmak hedefleniyor.
3. SERGİ TARİHİ: Haziran 2017
4. KATILIM KOŞULLARI:

 1. Yarışmaya ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilir. Değerlendirme ayrı ayrı olacaktır.

 2. Yarışmaya gönderilecek eserler siyah-beyaz veya renkli olabilir.

 3. Yurt içinde düzenlenmiş sergilerde daha önce ödül veya sergileme alan fotoğraflar bu etkinliğe gönderilemez.

 4. Katılımcılar yarışmaya en az 2 (iki) en çok 4 (dört) eser gönderebilirler. Daha az veya daha çok fotoğraf gönderen katılımcılar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

 5. Sergiye başvuran her katılımcı, başvurusunu 03 Nisan 2017 tarihinden itibaren www.kktctelsim.com/kss adresinden online olarak yapabilecektir. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, sRGB modunda digital olarak jpeg formatında, kısa kenarı en az 3000 pixel (25 cm) ve 300 dpi olarak yüklenmelidir.

 6. Yarışamaya gönderilen fotoğraflar, montajlanma yolu ile oluşturulmuş ya da orjinal özelliğini bozacak herhangi bir öğenin eklenmiş veya var olan bir öğenin çıkartılmış olması durumunda eserler yarışma dışı bırakılırlar.

 7. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda orjinal özelliğini bozmayacak kadrajlamalar, kontrast, aydınlık ve renk ayarları kabul edilecektir. 

 1. Yarışmaya gönderilecek eserlerin herhangi bir yerinde katılımcının kimliğini belirten herhangi bir yazı ve/veya işaret bulunmamalıdır. Her fotoğrafa 7 (yedi) rakamdan oluşan bir rumuz ve eserin ismi yazılmalıdır,

(örnek: 2345617_Selimiye). Katılımcılar her fotoğraf için tek bir rumuz kullanmalıdır. Rumuz olarak doğum tarihi ve cep telefonu numarası kullanılamaz.

 1. Online başvuruda tüm boşluklar doldurulmalıdır.

j) Ödüle değer görülen eserleri, TELSİM, eser sahibinin ismini belirtmek kaydı ile kullanmakta özgürdür.

k) Yarışma şartnamesi, www.kktctelsim.com veya www.kktcfoder.com adreslerinden temin edilebilir.

l) Katılımcılar düzenlenecek yarışmada Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği arasındaki protokol ve şartnamedeki kuralların geçerli olacağının kabul edildiğini, bu protokolun ayrılmaz bir parçası olduğunu, katılımcıların yarışmaya katıldığı tüm fotoğraflarla ilgili fikri ve sinai haklarını, sanatsal haklarını, telif haklarını Telsim`e devrettiklerini, yarışmaya katılacak eserleri Telsim`in dilediği yerde kullanma, görsel olarak yayınlama, hediye etme, satışını yapma, satışından elde edilen gelirleri bağışlama, hibe etme, herhangi bir bir 3.kişiye hibe etme, kullanımına bırakma, görsel kullanımına sağlamak ve her türlü kullanım ve mülkiyet hakkının sahibi olarak dilediği şekilde davranma hakkına haiz olduğunu ve bu nedenle ve yarışmaya katılmış olması ve/veya katılmış olduğu eserle ilgili yukarıda şekilde hareket edilmesi veya eylemde bulunulması nedeniyle herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul ederler.
5. SON KATILIM TARİHİ:

Katılımcılar, yarışmaya sunacakları fotoğrafları online olarak belirtilen adrese en geç 12 Mayıs 2017 tarihine kadar (bu tarih dahil) yapmalıdırlar.
6. SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:

Daha sonra açıklanacaktır.
7. DEĞERLENDİRME VE ÖDÜL:

  1. Etkinliğe gönderilecek eserler, seçici kurulun saptayacağı yöntem ile

değerlendirilecektir.

  1. Seçici Kurul üyeleri tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler içerisinden her kategori için üç (3) eser ilk üç olarak değerlendirilir.

  2. Seçici Kurul ayrıca bir eseri de “Telsim Özel Ödülü”ne layık görür.

  3. Seçici Kurul değerlendirme sonucunu iki nüshadan oluşan “Değerlendirme Tutanağı” ile saptar. Bu tutanak seçici kurul üyelerince imzalanır.


8. ÖDÜLLER:

İlkokul ve Ortaokul Kategorisi için

Birincilere: HTC 820

İkincilere: Vodafone Smart Mini Tab 7

Üçüncülere: Power Bank
TELSİM_ÖZEL ÖDÜLÜ

Vodafone Smart 7 Cep telefonu
Yarışma sonuçlarına göre fortoğrafları sergilenmeye layık görünen çocuklarımıza FODER tarafından ücretsiz üç haftalık (2 şer saatlik 3 ders olarak) “Temel Fotoğrafçılık Eğitimi” verilecektir.

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconİKS, Çocuk haklari ve Çocuk dostu okul

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconÇocuk Vakfı Çocuk Edebiyatı Okulu, 8 Eylül Temel Okur-Yazarlık Günü...

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconTelsim freezone

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisinin 18 Kasım, 1988...

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconYeri ankara büyükşehir Belediyesi Planet aile yaşam merkezi son başvuru tariHİ

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconKuzey kibris türk cumhuriyeti

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconKuzey kibris türk cumhuriyeti

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconSosyal hizmetler ve çocuk esirgeme

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconKibris türk öĞretmenler yardimlaşma kooperatiFİ ltd. (Öyak)

TelsiM – foder çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Su ve Yaşam iconTÜRKİye çocuk satranç LİGİ YÖnergesi


öykü
© 2000-2018
kişileri
o.ogren-sen.com