KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ


o.ogren-sen.com > Sanat > Evraklar


T.C.açıklama: yeni_logoaçıklama: kalite

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

2013 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU

1. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Müdürlüğümüze 105 evrak gelmiş olup, 353 evrak çıkışı olmuştur. Yazışmalar 1-3 iş günü içerisinde tamamlanmıştır.
2. 05 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 20.00’de Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara Hemşehriliğinin Kabulünün 91. Yıldönümü nedeniyle Belediyemiz ve Ankara Kulübü Derneği işbirliğiyle “Ankaralılar Gecesi” düzenlenmiştir. Tiyatro ve sinema oyuncusu Gaffur UZUNER’in sunuculuğunu üstlendiği ve yoğun katılımın olduğu geceye Ankaralılar büyük ilgi göstermiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN yapmıştır. Ankara Kulübü Seğmenlerinin misket ve zeybek gösterisin ardından Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR konuşma yapmıştır. Mehmet ERENLER’den Ankara tavırlarıyla bağlama dinletisinin ardından Gülşen KUTLU sahne alarak Ankara Türkülerini seslendirmiştir. Oyun havalarıyla geceye renk takan Mehmet DEMİRTAŞ ve mahalli sanatçılar birbirinden değerli eserlerle konuklara unutulmaz bir gece yaşatmıştır.
3. 05 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 15.00’de Belediyemiz tarafından yaptırılan Emirdağ Parkı, Sadık BAŞAR Parkı ve Şehit Jandarma Metin KARABIYIK Parkı için “açılış töreni” düzenlenmiştir. Törene; Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR, Başkan Yardımcılarımız Erhan ARAS, Başar BAL ve Gürol KARAHİSARLIOĞLU, Yeşilevler Mahallesi Muhtarı Bayram ILGAZ ve çok sayıda mahalle sakini katılmıştır. Parklara isimleri verilen eski muhtar Sadık BAŞAR ve Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Metin KARABIYIK’ın yakınlarının da katıldığı açılışta duygu dolu anlar yaşanırken Yenimahalle Belediyesi Halk Dansları Topluluğu TUBİL’in gösterisi izleyenleri büyülemiştir.
4. 07-11 Ekim 2013 tarihleri arasında Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde; başkent oluşunun 90. yıldönümünde Ankara’mızın 1923’ten 2013’e 90 yıllık değişim serüvenini ve geleceğe yönelik öngörülerin tartışıldığı "I. Büyük Ankara Kurultayı” düzenlenmiştir. Kurultayda 5 gün boyunca “Başkent Ankara’da Kent Planlama ve Şehircilik”, “Ankara Ekonomisi ve Çalışma Hayatı”, “Ankara’da Çevre, Orman, Tarım”, “Ankara’da Kültür, Sanat, Spor, Medya” ve “Ankara’da Altyapı, Kentsel Estetik ve Katılım” konularında seminerler düzenlenmiş olup, birçok uzman, akademisyen, öğretim üyeleri, bürokratlar, medya temsilcileri ve spor adamları bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaşmıştır.
5. 09 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 14.00’de Belediyemiz 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda Belediyemiz tarafından “Ekmek İsrafı – Tam Buğday Ekmeği ve Sağlık” konulu konferans düzenlenmiştir. Konferansa; Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe BAYSAL, Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül AKIN ve Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamit KÖKSEL konuşmacı olarak katılmıştır. Yoğun katılımın olduğu konferansın ardından “Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” isimli yemek yarışması düzenlenmiştir. Toplam 60 yarışmacı bayat ekmeklerle yaptıkları tatlı ve yemekleri jüriye sunmuştur. Yarışma sonuçlanana kadar Ersin PERÇİN’in türküleri eşliğinde konuklar eğlenceli dakikalar geçirmiştir. Yarışma sonunda meyveli ekmek tatlısı ile birinci olan vatandaşımıza cumhuriyet altını, ekmekli sufle ile ikinci olan vatandaşımıza yarım altın ve çıtır köfte ile üçüncü olan vatandaşımıza çeyrek altın hediye edilmiştir. Ayrıca Belediyemiz tarafından yarışmaya katılan yarışmacıların bayat ekmeklerle yaptığı tatlı ve yemeklerin tariflerinin yer aldığı bir kitap hazırlanacaktır.
6. 28.09.2013 tarihinde Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda gazeteci ressam Çağatay GÖKMEN’in “kapı” temalı yağlıboya resim sergisi açılmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR ve Çağatay GÖKMEN tarafından açılışı yapılan sergiye; dizi oyuncuları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katılmıştır. Ünlü ressamın 27 adet eserinin yer aldığı sergi 06 Ekim 2013 tarihine kadar açık kalmış olup, çok sayıda vatandaşımız tarafından ziyaret edilmiştir.
7. 23 Ekim 2013 Çarşamba günü Belediyemiz ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliği ile “İnsan sağlığı güvenilir gıda sistemlerine bağlıdır” temasıyla “Dünya Gıda Günü” etkinliği Batıkent’te kutlanmıştır. Düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekili Müslüm ERTEKİN, Başkan Yardımcıları Başar BAL ve Gürol KARAHİSARLIOĞLU, FAO Türkiye Tesilcisi Mustapha SINACEUR, BM Mülkim Koordinatörü Kamal MALHOTRA, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılmıştır. “Açlığa karşı birleşelim” sloganlarıyla Batıkent Kapalı Pazar Yeri’nden Meydan AVM’ye kadar yürüyen vatandaşlara heyet eşlik etmiştir. Etkinlikler kapsamında yetersiz beslenme, açlık, gıda üretimi ve tüketimi ile ilgili konular ele alınmış olup, ayrıca gıda tanıtımının yapıldığı birçok stant yer almıştır. Bu stantlarda vatandaşlara çeşitli gıda ürünlerinin besin değerleri hakkında bilgiler verilmiş olup, ikramlarda bulunulmuştur. Stant açıp gıda gününe destek olan katılımcılara Belediyemiz tarafından teşekkür belgeleri verilmiştir.
8. 25 Ekim 2013 Cuma günü Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Yenimahalle 80. Yıl Anaokulu, Batıkent Anaokulu ve Çayyolu Anaokulu’nda eş zamanlı olarak “Cumhuriyet Balosu” düzenlenmiştir. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okuyan çocuklar Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemine dair şiirler okumuştur.
9. 25 Ekim 2013 Cuma günü saat 19.30’da Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda Şef Kadri ŞARMAN yönetiminde YENİMEK Kursiyerlerimiz tarafından lösemili çocuklar yararına “konser” düzenlenmiştir.
10. 27 Ekim 2013 Pazar günü Batıkent Turgut Özal Mahallesi’nde Belediyemiz tarafından yaptırılan şehitlerin ve sanatçıların isimlerinin verildiği; Şehit Öğretmen Dilay TURAN KERMAN Parkı, Şehit Uzman Çavuş Sercan ÖZTÜRK Parkı ve Ali ÖZÜTEMİZ-Kıvıcık Ali Parkı için “açılış töreni” düzenlenmiştir. Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR, Başkan Yardımcıları Başar BAL, Gürol KARAHİSARLIOĞLU, Başkan Vekili Müslüm ERTEKİN, Mahalle Muhtarları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldığı açılış töreninde Belediyemiz TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri izleyenlerden tam not almıştır.
11. 29 Ekim 2013 Salı günü “Cumhuriyetin 90. Yıldönümü” nedeniyle Belediyemiz tarafından organize edilen ve Ankara Volkswagen Fun Club’ın çağrısı ile bir araya gelen 90 vosvosun oluşturdukları “Cumhuriyet Konvoyu” Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nden hareket ederek Batıkent sokaklarını dolaşmıştır. Konvoya katılan Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR konvoydan halkı selamlayarak herkesin “Cumhuriyet Bayramı”nı kutlamıştır. Cumhuriyet Konvoyu’nun son durağı Batıkent’teki Vosvos Parkı olmuştur. Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR tarafından Vosvos Parkı’nda bulunan Vosvos Lokali’nin açılışı yapılmış olup, Volksvagen Fun Club Başkanı Olgun ŞENSOY’a plaket vermiştir.
12. 29 Ekim 2013 Salı günü saat 19.30’da Yenimahalle Belediyesi ve Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) işbirliğiyle Belediyemiz Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde “Cumhuriyet Konseri” düzenlenmiştir. Başkent Sanat Topluluğu tarafından birbirinden güzel şarkı ve türkülerin seslendirildiği konsere; Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR ve eşi Azize YAŞAR, OSİAD Başkanı Adnan KESKİN, Başkan Vekili Müslüm ERTEKİN, Başkan Yardımcısı Başar BAL, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIRIM, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve çok sayıda davetli katılmıştır. Cumhuriyetin 90.Yılı anısına Başkent Sanat Topluluğu tarafından Başkanımız Sayın Fetih YAŞAR’a plaket ve çiçek takdim edilmiştir.
13. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında 50.Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’muzda aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • 08 Ekim 2013 Salı günü, 10 Ekim 2013 Perşembe günü, 13 Ekim 2013 Pazar günü, 22 Ekim 2013 Salı günü, 24 Ekim 2013 Perşembe günü ve 27 Ekim 2013 Pazar günü, “Hayvanlar Alemi” isimli müzikli çocuk oyunu sahnelenmiştir.

 • 31 Ekim 2013 Perşembe günü “Cedric Doğum Günü Partisi” isimli müzikli çocuk oyunu sahnelenmiştir.

 • 31 Ekim 2013 Perşembe günü “Bakar mısınız” isimli şarkılı danslı tiyatro oyunu sahnelenmiştir.


14. Ekim ayı içerisinde Belediyemize ait etkinlik ve duyurulara ait afiş ve pankartlar Afiş Ekibimiz tarafından bölgemizin muhtelif yerlerine vatandaşımız görebileceği şekilde asılmıştır.
15. 15 Ekim 2013 tarihinde 50.000 adet “Belediye Bülteni” Bölgemizdeki tüm muhtarlıklara, AVM’lere, Belediyemiz Semt Birimlerine vatandaşlarımıza iletilmek üzere teslim edilmiştir.
16. Ekim ayı içerisinde Belediyemizin ulusal, yerel, dergi ve bülten genelinde 1.756 adet haberi çıkmıştır. Görsel basın bazında ise toplam 204 adet habere konu olunmuştur. Belediyemizin elektronik ortamda 2.171 adet haberi yayımlanmıştır.
17. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Kurslar Koordinatörlüğümüz tarafından aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • Ekim ayı içerisinde Meslek Edindirme ve Hobi Kurslarımıza gerekli evraklarını tamamlayarak başvuru yapan 6.750 vatandaşımızın MEB otomasyonuna giriş işlemleri yapılmış olup, kurslarımıza kabul edilmiştir.


Ekim ayı içerisinde;

Bilişim Teknolojileri;

 • Bilgisayar Kullanımı (Bilgisayar İşletmenliği) Kursu

 • Web Tasarımı/Bilgisayar Kursu


Dil Eğitimi;

 • Almanca Kursu

 • Fransızca Kursu

 • İngilizce Kursu

 • İspanyolca Kursu

 • Rusça Kursu


Kişisel Gelişim ve Eğitim;

 • Briç Kursu

 • Diksiyon Kursu

 • İşaret Dili Kursu


Grafik ve Fotoğraf;

 • Fotoğrafçılık Kursu


Aile ve Tüketici Bilimleri;

 • İlkyardım Kursu


Spor;

 • Satranç Kursu


Okuma-Yazma;

 • Okuma-Yazma Kursu


Müzik ve Gösteri Sanatları;

 • Gitar Kursu

 • Bağlama Kursu

 • Kanun Kursu

 • Keman Kursu

 • Piyano Kursu

 • Ud Kursu

 • Drama Kursu

 • Türk Halk Müziği Korosu

 • Türk Sanat Müziği Korosu


Giyim-Üretim Teknolojisi;

 • Kadın Üst Giysileri Dikimi - 1 Kursu


El Sanatları;

 • Alüminyum Kabartma Kursu

 • Çeyiz Ürünleri Hazırlama Kursu

 • Çiçek Yapımı Kursu

 • Dekoratif Ahşap Süsleme Kursu

 • Deri İşleme Kursu

 • Ebru Sanatı Kursu

 • El Nakışı Kursu

 • Filografi Kursu

 • Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu

 • İğne Oyası Kursu

 • Kırkyama Kursu

 • Halı-Kilim Dokuma Kursu

 • Kurdela Nakışı Kursu

 • Makine Nakışları Kursu

 • Mefruşat Kursu

 • Şiş Dantel/Şiş Örgü Kursu

 • Takı Tasarımı Kursu

 • Taş Bebek Kursu

 • Tel Kırma Kursu


Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri;

 • Cilt Bakımı Kursu

 • Kuaförlük (Bay-Bayan) Kursu


Muhasebe ve Finansman;

 • Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu


Seramik ve Cam Teknolojisi;

 • Çini İşlemeci Kursu

 • Seramik Biçimlendirme Kursu


Sanat ve Tasarım;

 • Cam Gravür Kursu

 • Sanatsal Mozaik Kursu

 • Tezhip Kursu

 • Resim Kursu


olmak üzere YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kurs Merkezlerimizde yukarıda belirtilen 52 branşta eğitim ve öğretime başlanmıştır.
18. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Yenikart Servisimiz tarafından aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • 2013 yılında belirlenen 500 kişilik ( 4’üncü 500 kişilik liste ) ihtiyaç sahibi listesinde yer alan vatandaşlarımızın Yenikartlarına birinci yükleme yapılması için komisyon raporu hazırlanmış, hazırlanan komisyon raporunda yer alan vatandaşlarımıza para yükleme işlemi yapılması için, komisyon raporu Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne gönderilmiştir.
 • Yenikartlarının süresi bittiği halde Yenikartlarını yenilemeye gelmeyen ilk 1.000 kişilik listede yer alan Yenikartları basılmış olan fakat Yenikartlarını almaya gelmeyen toplam 44 vatandaşımıza Yenikart işlemlerini gerçekleştirmeleri için tebligat gönderilmiştir. Tebligatlarını alan 5 vatandaşımız kartlarını teslim almaya Yenikart Servisimize gelmişlerdir.
 • Yenikartlarının süresi bittiği halde Yenikartlarını yenilemeye gelmeyen ilk 500 kişilik listede yer alan Yenikartları basılmış olan fakat Yenikartlarını almaya gelmeyen toplam 17 vatandaşımıza Yenikart işlemlerini gerçekleştirmeleri için tebligat gönderilmiştir. Tebligatlarını alan 4 vatandaşımız kartlarını teslim almaya Yenikart Servisimize gelmişlerdir.
 • Yenikartlarının süresi bittiği halde Yenikartlarını yenilemeye gelmeyen 2011 yılında belirlenen 500 kişilik listede (2’inci 500 kişilik liste) yer alan, Yenikartları basılmış olan fakat Yenikartlarını almaya gelmeyen toplam 28 vatandaşımıza Yenikart işlemlerini gerçekleştirmeleri için tebligat gönderilmiştir. Tebligatlarını alan 4 vatandaşımız kartlarını teslim almaya Yenikart Servisimize gelmişlerdir.
 • Yenikartlarının süresi bittiği halde Yenikartlarını yenilemeye gelmeyen 2012 yılında belirlenen 500 kişilik listede (3’üncü 500 kişilik liste) yer alan, Yenikartları basılmış olan fakat Yenikartlarını almaya gelmeyen toplam 28 vatandaşımıza Yenikart işlemlerini gerçekleştirmeleri için tebligat gönderilmiştir. Tebligatlarını alan 5 vatandaşımız kartlarını teslim almaya Yenikart Servisimize gelmişlerdir.
 • Son kullanma süresi 09/2013 tarihinde biten 266 adet Yenikart iptal edilmiş ve bu kişiler adına son kullanma tarihi 09/2014 olan Yenikartlar banka tarafından basılmıştır ve tarafımıza gönderilmiştir. Kartları yenilenen Yenikart sahiplerine sms ve telefon ile ulaşılarak evrak güncellemesi yapmaları istenmiştir. Evraklarını tamamlayan ve Yenikart Servisimize gelen vatandaşların Yenikartları yenilenmiştir.
 • Son kullanma süresi 10/2013 tarihinde biten 10 adet Yenikart iptal edilmiş ve bu kişiler adına son kullanma tarihi 10/2014 olan Yenikartlar banka tarafından basılmıştır ve tarafımıza gönderilmiştir. Kartları yenilenen Yenikart sahiplerine sms ve telefon ile ulaşılarak evrak güncellemesi yapmaları istenmiştir.
 • Yenikart’ını kaybeden ihtiyaç sahibi 2 vatandaşımızın kartları yenilenmiş ve Yenikartları sahiplerine teslim edilmiştir.
 • Yenikart şifresini yanlış girerek kartını bloke etmiş 3 vatandaşımızın; kimlik bilgisi, Yenikart numarası ve telefon numarası bankaya gönderilerek bu bilgilerin eşleştirilmesi istenmiştir. Cep telefonundan mesaj çekilerek yeni şifre alınmış ve Yenikart sahibine yeni şifresi bildirilmiştir.
 • 150’e yakın vatandaşımızın, Yenikart için başvuruları alınmıştır, bu kişilerin kişi, adres ve telefon bilgileri bilgisayara girilmiştir. Bu kişiler adına dosyalar hazırlanmıştır.
 • 7 vatandaşımızın; eski Yenikart bakiyesinin yeni basılan Yenikartına yüklenmediği POS cihazı üzerinden yapılan kontrollerde tespit edilmiştir. Sorunun çözülmesi için bankaya bilgi verilmiştir. Yenikartlarına eski kartlarındaki bakiyelerin aktarılması ve bu kişilerin kartlarına yapılması gereken eksik yüklemelerin yapılması için bankaya talimat verilmiş ve sorun çözülmüştür.
 • Yenikart’ı yenilenen; hastalık, yaşlılık v.b. durumlardan dolayı Yenikart Servisimize gelemeyen 8 vatandaşımızın Yenikartları evlerinde teslim edilmiştir.


19. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Elele Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma Servisimiz tarafından aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • Birimimize ihtiyaç talebinde bulunan 113 aileye kıyafet, mobilya, ev eşyası vb. malzemeler teslim edilmiştir.
 • Birimimize bağış yapmak için başvuruda bulunan 18 kişiden kıyafet, mobilya, ev eşyası vb. malzemeler teslim alınmıştır.
 • Birimimize ihtiyaç talebinde bulunan 33 aileye evinde tespit yapılarak gıda kolisi teslim edilmiştir.
 • Onkoloji Hastanesi’nde kanser tedavisi gören vatandaşa çeşitli kıyafetler teslim edilmiştir.
 • Birimimize ihtiyaç talebinde bulunan İran mültecisi aileye gıda kolisi teslim edilmiştir. • İkinci Bahar temizlik hizmeti gerçekleştirilmesi amacı ile 24 aileye tespite gidilmiştir.


20. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Proje Servisimiz tarafından aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • 07 Ekim 2013 tarihinde birimimize ulaşan “Citizens Projesi” incelenip raporlandırılarak ilgili makama sunulmuştur.
 • 08 Ekim 2013 tarihinde birimimizce düzenlenen “Kadınlar Matinesi” etkinliği kapsamında Sayın Azize YAŞAR Çeşme ve Şentepe bölgelerinde ev ziyaretinde bulunmuştur.
 • 09 Ekim 2013 tarihinde Proje Servisimiz tarafından; Belediyemiz 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda “Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” Yemek Yarışması düzenlenmiştir.
 • 10 Ekim 2013 tarihinde birimize ulaşan “El Yapımı Geleneksel Oyuncaklar Projesi” incelenip raporlandırılarak ilgili makama sunulmuştur.
 • 10 Ekim 2013 tarihinde birimimize ulaşan “Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Halk Derneği Projesi” incelenip raporlandırılarak ilgili makama sunulmuştur.
 • 11 Ekim 2013 tarihinde Özgüven Yayınları tarafından birimimize ulaşan “Görsellerle İlk Okuma Yazma Seti Projesi” incelenip raporlandırılarak ilgili makama sunulmuştur.
 • 24 Ekim 2013 tarihinde İlesam tarafından birimimize ulaşan “Esere Saygılı Korsana Karşıyız Slogan ve Logo Yarışması Projesi” incelenip raporlandırılarak ilgili makama sunulmuştur.
 • 31 Ekim 2013 tarihinde birimimiz tarafından hazırlanan “Çocuklarla Başbaşa” adlı proje Başkanlık Makamı’na sunulmuştur.
 • Kasım ayı içerisinde düzenlenecek olan “Kadınlar Matinesi-2” etkinliği için duyuru ve tanıtım çalışmaları yapılmıştır.
 • Belediyemiz ve Ankara Gönüllü Takımı işbirliği ile yürütülen “Üniversite-Ev ve Üniversite-Okul” Projesi kapsamında çalışmalar devam etmektedir.


21. 01 – 31 Ekim 2013 tarihleri arasında Karşıyaka İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezimiz tarafından 1.162 üyelerimize hizmet verilmekte olup, Merkezimizde aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir.


 • Her Pazartesi günü üyelerimize “Yağlı Boya Resim Kursu”,

 • Her Salı günü Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda bay üyelerimiz için yüzme etkinliği,

 • Çarşamba günü üyelerimiz için eğlence ve sohbet,

 • Perşembe günleri bayan üyelerimiz için Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda yüzme etkinliği,

 • Her Pazar günü “Türk Sanat Müziği Korusu”

faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.
Ayrıca Ekim ayı içerisinde Karşıyaka İkinci Bahar Kültür ve Dayanışma Merkezimiz tarafından;


 • 09 Ekim 2013 Çarşamba günü Belediyemiz 50. Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen “Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” yemek yarışması ve “Ekmek İsrafı – Tam Buğday Ekmeği ve Sağlık” konulu konferansa 65 üyemizin katılımı sağlanmış olup, yemek yarışmasına katılan üyelerimizden Fidan DOĞRUOĞLU “ekmek tatlısı” ile birinci olmuştur.
 • 29 Ekim 2013 Salı günü “Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümü” nedeniyle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Türk’ün Işığa Çağrısı Cumhuriyet Konseri”ne 60 üyemizin katılımı sağlanmıştır. Başkent Sanat Topluluğu’nun şarkı ve türküleriyle Cumhuriyet Bayramımız büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconKÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconKÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconKÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconKÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconAnkara sosyal güvenliK İl müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconAnkara sosyal güvenliK İl müDÜRLÜĞÜ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconBaşta Kültür Bakanlığı, Trabzon B. Belediyesi, İl Kültür müdürlüğümüz,...

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconTÜRKİYE’de sosyal devlet kavraminin döNÜŞÜMÜ: sosyal belediyeciLİK

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ iconShz 507 sosyal poliTİka ve sosyal hizmet yönetiMİ

KÜLTÜr ve sosyal iŞler müDÜRLÜĞÜ icon‘‘Demokrasi düşünseldir ahlakidir, eşitlik severdir. Demokrasi yurt...


öykü
© 2000-2018
kişileri
o.ogren-sen.com